Jak zvládnout noty za jednu hodinu

Kdybych tak dokázal spočítat, kolikrát jsem slyšel: "Miluji hudbu, ale neumím noty". Výraz ve tváři takové člověka obvykle značil, že je to chyba, kterou učinil kdysi v dětství. Zároveň působil dojmem, jakoby se s tím už nic nedalo dělat.

To se mi tedy vážně nezdá.

Myslím, že se noty může naučit kdokoliv za jednu hodinu.

Vy si snad myslíte, že to nezvládnete?

Když to zvládnete, tak si budete moci odškrnout jedno tabu. Zpěvník na vás už nebude působit jako čínský komix a pomůže vám to i k hudebnímu rozvoji.

Jak to bude probíhat?

Trochu se seznámíme. Poté kouknem na výšku zvuku a její znázornění v notové osnově, na pianu a případně u dalších nástrojů. Následně přidáme rytmus. Různé orientační značky, skoky a výrazy už budou jen jako malá třešeň pro srdcaře.

Co s sebou?

Papír, tužku a hlavně svěží mysl - nemáme na to celý den :-)

Těším se na vás.

Hynek Jína


Aktuálně dostupný termín:


Pondělí 22.2.2016
Paralelní Polis, Dělnická 43
Vstupné dobrovolné

Jak to vidí účastníci?Tomáš Mašek
"Kurz je v dobrém slova smyslu intenzivní nalejvárna, která mi otevřela oči v několika důležitých aspektech ohledně hudební teorie - zápis not, vzájemná návaznost různých hudebních klíčů. Na hodinové sezení je informací skutečně hodně!"
Ivo Strejček Jr.
"Velmi přínosný pro ty, kdo chtějí začít s hudbou a stejně jako já viděli noty naposledy na prvním stupni základní školy. Pro všechny přístupný styl výuky, Hynek Jína vše jasně vysvětlil a individuálně nám pomohl v tom, co nám nešlo, nebo jsme napoprvé nepochopili. Za mě nejvyšší hodnocení, kurz mi pomohl udělat první (tedy ten nejtěžší) krok do světa hudby."
Karel Izera
"Skutečně se naučíte základy not. Za tu hodinu s přehledem pochopíte většinu značek v notové osnově. Nenaučíte se číst noty jako když bičem mrská, to ani nelze, ale dá vám to slušný základ na kterém můžete stavět a své znalosti prohlubovat. To vše v příjemné atmosféře zajímavé kavárny. :)"