Vykašlete se na noty - melodie

Hrajte podle sluchu! Zrovna vy že máte spíš hudební hluch? Ale jak to, že umíte česky a poznáte i z chraplavého telefonu, kdo na vás mluví? Tolik písniček máte rádi a sem tam vám v hlavě zazní... Jak je ale dostat ven? Pojďme v sobě rozvíjet muzikanty, získat sebevědomí a osvobodit se v hraní.

Možná si připadáte jako věční začátečníci. Nějakou dobu hrajete na hudební nástroj, ale po čase se na určité úrovni zastavíte a nedaří se vám dostat dál. A nebo toho sice zahrajete dost, ale jenom s notami, bez nich ani ránu. Co s tím? Dejte šanci svému uchu!

Jak bude kurz probíhat a co se naučíte?


Vybereme jednoduchou píseň, kterou máme všichni v hlavě a zazpíváme si ji, zabručíme nebo jinak dostaneme z těla ven. Zkusíme na svém nástroji najít první tón melodie. Kdyby se vám to nedařilo, navedu vás. Po prvním tónu určitě dostanete chuť hledat další a další. Nechám vás v klidu tápat a bádat. Pak si písničku zahrajeme společně. Nevadí, že nebude dokonalá :-)

Nabídnu vám pár tipů, co můžete poslouchat a na co se zaměřit. Trochu to procvičíme a zahrajeme si ještě pár písniček. Během kurzu sami odhalíte jednoduché hudební souvislosti. Potkáte stejně naladěné lidi, kteří se osmělili a chtějí svůj hudební sluch pokoušet jako vy. Není se čeho bát. Nejspíš zahrajete spoustu špatných tónů než najdete ty správné. Avšak právě tím se naučíte dobře vnímat hudbu, kterou hrajete. Lépe ji uchopíte a především ji dokážete osobitě vyjádřit. Nebudete už přehrávat píseň jako stroj. Naopak se píseň stane nástrojem pro vyjádření vašich pocitů a myšlenek.

Těším se na vás!

Hynek Jína

Aktuálně dostupné termíny:


Pondělí 21.3.2016
Paralelní Polis, Dělnická 43
Kurzovné 300 KčJak to vidí účastníci?

Martin Knapovský "Kurz mi dal přesně to, co jsem v poslední době hledal. Zjednodušil mi chápání hudby. Stále však mám před sebou dlouhou cestu, než vstřebám všechny informace, které na kurzu zazněly."
Klára Eliášová "Kurz jsem absolvovala jako individuální, obzvláště oceňuji flexibilitu a ochotu ohledně času i místa. Kurz moc doporučuji, dostala jsem spoustu tipů, na co se zaměřit a co by mi mohlo pomoct. Hynek dokázal kurz operativně přizpůsobit mým schopnostem/neschopnostem :-) takže čas byl efektivně využitý."